نمایش داخلی سازی قطعات خودروسازان

گزارش کوتاه از همایش آیین تجلیل از فعالان صنعت پلاستیک
دسامبر 16, 2018
افزایش 15 درصدی صادرات غیر نفتی کشور / تراز تجاری کشور در سه فصل اول سال همچنان مثبت است
ژانویه 9, 2019

نمایش داخلی سازی قطعات خودروسازان

سومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران با رویکرد معرفی توانمندی‌ها و راهبردهای داخلی سازی قطعات با حضور صالحی نیا رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و مدیران عامل ایران‌خودرو و سایپا افتتاح شد.

شرکت‌های خودروسازی با نمایش قطعات ساخت داخل و محصولات خود در “سومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو، معرفی توانمندی‌ها و راهبردهای داخلی سازی قطعات” که تا 21 دی‌ ماه برگزار می‌شود حضور فعالی خواهند داشت.

در این نمایشگاه که در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود، خودروسازان با هدف نمایش میزان عمق ساخت داخل و ارایه راهکارهای کاهش ارز برای قطعات و ارایه برنامه‌های کلان در این نمایشگاه حضور فعال دارند.

همچنین قطعاتی که به همت متخصصان داخلی طراحی و تولید شده در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد و قطعات تولید شده با فنآوری های پیشرفته که نیازمند داخلی سازی هستند نیز معرفی می شود تا ظرفیت های موجود در کشور جهت طراحی و تولید آنها شناسایی شود.

همچنین فرآیند تکمیل چرخه کامل تکنولوژی سیستم‌ها و مجموعه‌های خودرو به صورت مجازی در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

خودروسازان داخلی در فراخوانی قطعاتی که هنوز ساخت داخل نشده است را به معرض نمایش گذاشتند تا قطعه سازان داخلی که توان تولید این قطعات را دارند برای ساخت آن اقدام کنند.

همچنین میثاق‌نامه‌ای با عنوان جهاد خودکفایی در این نمایشگاه امضاء شد که در آن وزارت صنعت، معدن و تجارت خودروسازان و قطعه‌سازان عهد بستند تا تمام تلاش خود را برای تولید قطعات پیشرفته به کار گیرند.

رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره کنونی حمایت از تولید است که موجب ارتقا صنعت کشور شود.

گفتنی است شرکت‌های خودروساز از 18 تا 21 دی ماه پذیرای بازدیدکنندگان است

منبع:وزارت صنعت ومعدن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *