ژاپنی ها تا سال 2020 تمامی زباله های پلاستیکی خود را بازیافت می کنند

دستگیری متهم فساد اقتصادی ۱۴۸ میلیارد تومانی مواد اولیه بطری های آب معدنی در اردبیل
ژوئن 19, 2019
طراحی نوآورانه بطری های نوشابه کوکاکولا
ژوئن 19, 2019

ژاپنی ها تا سال 2020 تمامی زباله های پلاستیکی خود را بازیافت می کنند

مقامات شهر کامیکاتسوی ژاپن ، قصد دارند تا سال ۲۰۲۰، تمام زباله‌های شهرشان را بازیافت کنند و زباله‌های محیط زیست‌شان را به صفر برسانند.

از این به بعد جداسازی زباله‌ها در شهر کامیکاتسوی ژاپن، چندان راحت نخواهد بود، زیرا به جای دسته‌بندی زباله در سه گروه پلاستیک‌، کاغذ و فلز، باید آنها را در ۴۵ گروه مجزا قرار داد.

این کار بسیار سخت و طاقت‌فرساست. همچنین در کنار طبقه‌بندی انواع بیشماری از زباله‌ها، کیسه‌ها و بطری‌های پلاستیکی پیش از ارسال به بخش بازیافت، باید شسته و خشک شوند.

سال ۲۰۰۰، این شهر اولتیماتومی مبنی بر بستن حداقل یکی از مراکز سوزاندن زباله دریافت کرد تا از انتشار گازهای گلخانه‌ای بکاهد. این اقدام باعث شد که این شهر فقط یک مرکز سوزاندن زباله داشته باشد که برای حجم بالای زباله‌های شهر کافی نبود. بنابراین مقامات این شهر تصمیم گرفتند، به جای سوزاندن زباله‌ها، آنها را بازیافت کنند.

این شهر در حال نزدیک شدن به هدف خود است و در حال حاضر ۸۰ درصد از ۲۸۶ تن زباله‌ای که در سال ۲۰۱۷، تولید شده بود را بازیافت کرده است و این مقدار از ۲۰ درصد متوسط ملی، بسیار بیشتر است. از آنجایی که بیشتر سرزمین ژاپن کوهستانی است، نمی‌توان زباله‌ها را دفن کرد. بنابراین باقی زباله‌های بازیافت نشده، سوزانده می‌شوند.

ژاپن نسبت به بیشتر کشورهای پیشرفته در جهان، زباله کمتری تولید می‌کند، اما از هر کشور دیگری در دنیا، به جز آمریکا، زباله‌های پلاستیکی بیشتری دارند.

در گذشته، زباله‌های پلاستیکی برای بازیافت، به کشورهای دیگر به خصوص چین، صادر می‌شد اما چین دیگر زباله‌های پلاستیکی ژاپن را نمی‌پذیرد و همین مساله باعث تجمع زباله‌های پلاستیکی قابل بازیافت در ژاپن شده است.

اما اکنون این اقدام شهر کامیکاتسوی ژاپن به کنترل زباله‌ها کمک بسیاری می‌کند. این شهر با کمک شهروندان خود، قصد دارد زباله‌های خود را به صفر برساند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *