شرکت لگو( LEGO ) اسباب بازی های خود را از بطری های بازیافتی می سازد

قیمت پایه محصولات پتروشیمی منتهی به روز یکشنبه (23 الی 30 خرداد 1400 )
ژوئن 14, 2021
مراسم ترحیم آتمین فروزان
جولای 6, 2021

شرکت لگو( LEGO ) اسباب بازی های خود را از بطری های بازیافتی می سازد

شرکت اسباب بازی لگو قصد دارد طی دو سال آینده قطعات اسباب بازی خود را با استفاده از بطری‌های بازیافت شده در بازار به فروش برساند ، این شرکت حدود ۳۵۰۰ قطعه مختلف تولید می‌کند

لگو می‌گوید در اولین اقدام خود بطری‌‌های مشروبات غیرالکلی که از آمریکا آورده خواهند شد، را به قطعات اسباب بازی پلاستیکی تبدیل خواهد کرد؛ چون “پلاستیک‌های بازیافت شده از اقیانوس، به دلیل تنزل کیفی، مناسب نیست.”

البته تعداد دیگری از شرکتها محصولات خود را از پلاستیک‌های بازیافت شده تولید می‌کنند. شرکت لگو گفته است بسیاری از مشتریان، کودکان و بزرگسال، هنگام خرید درباره پایداری محصولات سوال می‌کنند. در سال ۲۰۱۸ میلادی، شرکت لگو در هدفگذاری خود اعلام کرد قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی تمامی محصولات اصلی خود را از مواد پایدار تامین کند. در حال حاضر بخشی از قطعات اسباب بازی که لگو تولید می‌کند از مشتقات مواد نفتی (ای‌بی‌اس) هستند.

این شرکت سالانه بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیارد قطعات پلاستیکی اسباب بازی تولید می‌کند که ۵ درصد آنها از مشتقات مواد نفتی ساخته می‌شود. مابقی، حدود ۹۵ درصد از پلیمریست که از نیشکر حاصل می‌شود و بعدا در قطعات پلاستیکی بکار می‌رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *